Doporučujeme, aby děti přicházely do školky do 8,30 - 9,00 hodin. Mohou si tak více pohrát, zacvičí si s ostatními a mohou se zúčastnit celého programu.

Žádáme, abyste plně respektovali nařízení majitele objektu, na dvůr zajížděli auty jen na dobu nezbytně nutnou k přivedení dítěte do školky nebo jeho vyzvednutí a nenechávali zde auto zaparkované při vyřizování soukromých pochůzek.

Upozorňujeme na nutnost osobně předávat dítě učitelce ve vstupních dveřích do třídy. Není možné posílat dítě za učitelkou samotné od vstupu do budovy nebo ze šatny.

Prosíme o tyto hygienické potřeby pro každé dítě:

 •     1x balík papírových kapesníčků
 •     1x podepsaný kartáček na zuby
 •     1x ubrousky (levné jednovrstvé bez potisku)
 •     4x toaletní papír
 •     1x svačinové sáčky
 •     1x tekuté mýdlo (stačí náplň)

Zdravotní stav dětí

Do MŠ školy je možné převzít pouze zdravé dítě. Zvláště pozor na průjem, kašel, hustou rýmu, zánět spojivek a jiné infekční nemoci! Při výskytu vší je třeba dítě ihned odvšivit a odstranit hnidy.

Hračky a šperky z domova

Po zkušenostech z minulých let prosíme, abyste nedávali dětem do školky hračky. Výjimkou je období zvykání u nových dětí, které si mohou přinést plyšovou hračku. Rodiče často neodhadnou nebezpečnost donášených předmětů a hraček z domova pro kolektiv. Z důvodu bezpečnosti také prosíme, abyste průběžně dohlíželi na obsah polic a sáčků v šatně i kapes svých dětí. Kvůli bezpečnosti i případnému poškození jsou do MŠ nevhodné řetízky, korále, prstýnky a jiné šperky.

Zacházení s majetkem školy

V KMŠ vedeme děti k tomu, aby si vážily hraček a věcí ve školce. V případě úmyslného poškození žádáme rodiče o opravu hračky nebo náhradu škody, aby se dítě učilo vnímat následky svých činů.

Vyzvedávání dětí

Děti je třeba odpoledne vyzvedávat z MŠ tak, aby budova mohla být s ukončením provozu v 16,00 hodin uzamčena. Děti, které odcházejí po obědě, si rodiče vyzvedávají do 12,30 hodin.

Školní stravování

pí. hospodářka Kvasničková v MŠ Tovární:

Ceny stravného včetně pitného režimu pro děti do 6ti let: 34,- Kč celodenní stravné. Jídlo je nutné odhlásit nejpozději do 7,00 hodin v naší MŠ! Neodhlášený oběd za 1. den nemoci je možné si vyzvednout mezi 11,45 a 12,15 hodin. S sebou je třeba přinést vlastní nádoby. Prosíme, kontrolujte si průběžně, zda z vašeho účtu odešla částka za stravné. Pokud ne, kontaktujte sami pí Kvasničkovou a domluvte s ní individuálně další postup.

Prosíme, veškeré změny v docházce a stravování dětí, např. mimořádný odchod po obědě, vyzvednutí cizí osobou apod. nahlaste učitelce ve třídě a zároveň čitelně zapisujte do sešitu v šatně.

Oblečení do MŠ

Pro naši snazší orientaci Vás velmi prosíme o dodržování jednotného ukládání oblečení:

 •    na horní poličce - oblečení, v němž dítě přišlo do školky a které nebude do školky potřebovat
 •    na ramínku - oblečení na písek a pro pobyt venku (jiné než do třídy!)
 •    v látkovém pytli - pláštěnka, triko na malování, případně náhradní tričko
 •    v našitých kapsách - náhradní spodní kalhotky a ponožky (nebo punčocháče)
 •    na háčku - bunda, v které může jít dítě na písek
 •    v botníku - bačkorky (na místě označeném kytičkou), holinky, příp. starší uzavřené boty na písek

 

Je nezbytně nutné, aby děti měly podepsané veškeré oblečení, pyžamo a obuv! (alespoň monogram)

Prosíme, volte do školky oblečení, které se dětem snadno obléká a zapíná (trička, mikiny, suché zipy). Do třídy i pro pobyt venku je nezbytné bezpečné obutí, které drží na noze (ne pantofle).

Nenechávejte dětem v šatně zbytečně mnoho náhradního oblečení!

 

Interier mateřské školky - herna

herna

 

Velmi Vás prosíme, abyste denně věnovali pozornost našim sdělením na nástěnce v šatně!

Budeme Vás zde průběžně informovat o všem důležitém, co se ve školce děje.